ТАССР төзелүнең 100 еллыгы кысаларында Үзәк китапханәдә «туган якны белмичә, үз туган ягыңны белмисең»дип исемләнгән чара узды

2019 елның 10 октябре, пәнҗешәмбе

Туган якны өйрәнүчеләр-җәмәгатьчелек вәкилләре Евсеев о. Н., Хохлов А. С., Нестеров в. Н., Иванова М. Н. тыңлаучыларны Тәтеш районында табигый объект белән таныштырдылар. Чара барышында Вожжи авылының төньяк өлешендә, элеккеге Бурцево авылы янында урнашкан "XX гасыр Пресвятой Богородица" тарихы турында сөйләделәр. Клуб утырышында архивчылар әлеге темага багышланган видеоматериаллар һәм мультимедиа презентациясен карадылар. Чарада катнашучылар билгеләп үткәнчә, мәгълүмат тапшыруның заманча форматы чикләнмәгән саннан файдаланучыларның кызыклы мәгълүматка керү мөмкинлеген ача.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: