“Бөек Ватан сугышында гаилә фотохроникалары”

2019 елның 16 ноябре, шимбә

Өстәмә белем бирү үзәге методисты Куранова Е.С. “Бөек Ватан сугышында гаилә фотохроникалары” бөтенроссия проектын үткәрү нәтиҗәләре буенча түгәрәк өстәлдә катнашты. Татарстан Республикасында Бөек Ватан сугышы чорларының электрон фотоархивын булдыру проекты Татарстан Республикасы ветераннарының (пенсионерларының) төбәк иҗтимагый оешмасы, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы, дәүләт идарәсенең Цифрлы үсеш министрлыгы, Татарстан Республикасы Мәгълүмати технологияләр һәм элемтә министрлыгы, мәгариф учреждениеләре белән берлектә тормышка ашырыла. Аның актуальлеген һәм әһәмиятен аның ТР Министрлар Кабинеты тарафыннан расланган “1941-1945 еллар Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 75 еллыгын бәйрәм итүгә әзерлек һәм аны уздыру буенча чаралар планы”на кертелүен раслый.

“Бөек Ватан сугышында гаилә фотохроникалары” Бөтенроссия акциясе нәтиҗәләре буенча, “Татарстан Республикасы Тәтеш муниципаль районы өстәмә белем бирү үзәге” МБУ актив катнашкан өчен Грамота белән бүләкләнде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: