Мәдәният яңалыклары

2021 елның 11 июне, җомга

10 июнь көнне Ирина Козлова (Тәтеш шәһәре) һәм Кристина Шумилкина (Кече Бисәр авылы), «Юрла чавашла» чуаш җыры республика конкурсы финалистлары, Татарстан халыклары Дуслыгы йортында (Казан шәһәре) узган конкурсның Гала-концертында катнаштылар. Безнең катнашучылар Республика жюри тарафыннан югары бәя алды, белгечләр вокал диапазонын, осталыкларын, югары дәрәҗәдә әзерлекләрен, сәхнәдә тота белүләрен тәкъдим иттеләр. Гран-при иясе Тәтеш шәһәреннән Ирина Козлова яулады, ул Лауреат Дипломын һәм акчалата премия белән бүләкләнде. Ирина үзе дә искиткеч вокалчы, ул үсеп килүче буын белән шөгыльләнә, «Забава» балалар эстрада студиясен җитәкли һәм декрет ялына карамастан, шәһәр һәм районның мәдәни тормышында актив катнаша.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: