"Форпост" үзәге хәбәр итә

2023 елның 6 феврале, дүшәмбе

«Кадрлар резервы» хәрәкәтенең җирле бүлекчәләре кураторлары командасына республика конкурсы-Татарстан муниципаль берәмлекләренең «беренче хәрәкәте» Бөтенроссия балалар һәм яшьләр иҗтимагый-дәүләт хәрәкәтенең җирле бүлекчәләре кураторлары командасын формалаштыруга юнәлдерелгән конкурс.

Конкурс тәмамлангач, анда җиңүчеләргә Хәрәкәтнең җирле бүлекләре җитәкчеләре һәм белгечләре вазыйфаларына эшкә урнашырга тәкъдим ителәчәк.

Проектта профессиональ нигездә хәрәкәт программаларын гамәлгә ашырырга теләүче 17 яшьтән өлкәнрәк татарстанлылар катнаша ала.

Конкурста катнашу өчен гаризаны сайтта бирергә мөмкин: www.rezervrt.ru

2023 елның 7 февраленә кадәр.

"Тиздән балалар һәм яшьләр инициативасы белән илнең мәктәпләрендә, көллиятләрендә һәм яшьләр үзәкләрендә хәрәкәт клублары барлыкка киләчәк. Һәр районда Муниципаль үзәк рәвешендә җәмәгать структурасы булдырылачак, анда хәрәкәт клубларының район челтәре эшчәнлегенә ярдәм итү өчен җаваплы кураторлар эшләячәк. Безгә хәрәкәтебезнең муниципалитетларда көчле команда барлыкка килүе мөһим, шуңа күрә конкурс нигезендә җирле бүлекләрнең кураторлар командасын формалаштыру турында Карар кабул иттеләр. Алар лаеклы хезмәт хакы белән тәэмин ителәчәк», - дип шәрехләде Татарстан Республикасы Президенты ярдәмчесе, Татарстан Республикасында хәрәкәт Советы рәисе Тимур Сөләйманов.

"Быел без көчәйдек, «беренчеләр хәрәкәте»балалар һәм яшьләр хәрәкәтенең яңа төбәк бүлеге барлыкка килде. Димәк, тагын да күбрәк проектлар, яшьләр өчен тагын да күбрәк мөмкинлекләр. Яшьләр һәм яшьләр өчен тагын да күбрәк шартлар тудырачакбыз», - диде Татарстан Яшьләр эшләре министры Ринат Садыйков.

Конкурс программасы 2 көндезге һәм 1 читтән торып үткәрелә торган этаптан торачак, алар кысаларында катнашучылар Татарстанда хәрәкәтне үстерү буенча үз тәкъдимнәрен кертә алачаклар. Конкурс процедураларыннан тыш, катнашучылар комплекслы үсеш программасын узачак, ул хәрәкәтнең алда торган эшчәнлеге белән җентекләп һәм тирәнрәк танышырга мөмкинлек бирәчәк. Проект Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы һәм «Татарстан Республикасының Иҗади яшьләр академиясе»РОО ярдәме белән тормышка ашырыла.

2 этап нәтиҗәләре буенча ТР муниципаль берәмлекләренең җирле бүлекчәләре җитәкчеләре, шулай ук аларның командалары әгъзалары билгеләнәчәк.

Катнашу өчен барлык теләүчеләргә дә кирәк:

1. Сайтта гариза бирергә https://rezervrt.ru/ ;

2. Тулыландырырга резюме буенча форма, тәкъдим ителгән сайтында.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: