Шәһәр һәм район халкы игътибарына!

2018 елның 5 июле, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы территориясендә начар метеорологические күренеш:

төнлә һәм көндез 6 июль көнне Татарстан Республикасы территориясендә урыны белән яшен белән кыска вакытлы  көньяк-көнбатышта 15-20 м/с кадәр, төнлә кайбер районнарда 22 м/с кадәр җил көтелә.

Куйбышев сусаклагычында су дәрәҗәсе Югары Ослан торак пунктында  53,17 м (+9 см), куркыныч тәнкыйди дәрәҗәдәге 54,24. м.

Түбән Кама сусаклагычы янында Яр Чаллы шәһәренең су дәрәҗәсе 63,28 м (-18 см), куркыныч тәнкыйди дәрәҗәсе 65,9. м.

05.07.2018 мәгълүматләр буенча урманнарда 3-4 класс янгын куркынычы күзәтелә.

06.07.2018 ел мәгълүматлары буенча

1 класслы янгын куркынычы  фаразланмый.

2 класслы янгын куркынычы  фаразланмый.

Уртача (3 класс) янгын куркынычы 37 муниципаль районнарда фаразлана: Апас, Әлки, Аксубай, Алексеевск, Әгерҗе, Актаныш, Арча, Әтнә, Алабуга, Зәй, түбән Кама, Сарман, Минзәлә, Яшел Үзән, Мамадыш, Менделеевск, Мөслим, Яңа Чишмә, Балтач, Буа, Югары Ослан, Биектау, Чүпрәле, Кама Тамагы, Кайбыч, Лаеш, Питрәч, Балык бистәсе, Спас, Саба, Кукмара, Теләче, Тәтеш, Тукай МР,  Яр чаллы һәм Казан шәһәрләре.

Зур (4 класс) янгын куркынычы 8 муниципаль районнарда фаразлана: Әлмәт, Азнакай, Баулы, Бөгелмә, Нурлат, Лениногорск, Ютазы, Чирмешән МР.

Гадәттән тыш (5 класс) янгын куркынычы фаразланмый

Иң зур юл-транспорт һәлакәтләре куркынычы

М-7 «Волга» - 8 участоклары;

М-5 «Урал» - 2 нче;

Р-239 «Казан-Оренбург» - 2 нче;

Р-241 «Казан - Буа - Ульяновск» - 2 нче;

А-295 «Йошкар-Ола – Яшел Үзән , М-7 «Волга» - 1 участогы;

Ә-151 «Цивильск-Ульяновск» - 1 участокларында күренә.

Кызу һава торышы сәбәпле су объектларында массакүләм һәлакәте килеп чыгу ихтималы саклана.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: