Көнкүрештә гаилә иминлеген һәм конфликтларны профилактикалау мәсьәләләре буенча "кайнар линия" телефоны

2019 елның 18 июне, сишәмбе

2019 елның 21 июнендә Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Татарстан Республикасында Дәүләт хезмәт инспекциясе һәм Татарстан Республикасы Һөнәр берлекләре федерациясе белән берлектә Көнкүреш туфрагында гаилә иминлеген һәм конфликтларны профилактикалау мәсьәләләре буенча "кайнар линия" үткәрә.

Төп максат - балалар һәм яшүсмерләр арасында  хокук бозуларга китерүче сәбәпләрне һәм шартларны ачыклау һәм бетерү, аларның хокукларын һәм законлы мәнфәгатьләрен яклау, балаларга яки өлкән яшьтәге гражданнарга карата рәхимсез мөнәсәбәтләрне кисәтү.

"Кайнар линия" телефоны буенча белгечләргә ата-аналарның тарафыннан балаларны тәрбияләү һәм карап тоту бурычларын тиешенчә үтәмәү очраклары, шулай ук балаларның яки өлкән яшьтәге гражданнарның тормышына һәм сәламәтлегенә куркыныч янаган хәлләр турында хәбәр итәргә мөмкин.

"Кайнар линия" телефоны: (843) 236-00-71.

Консультация вакыты: 09:00 сәгатьтән 16:00 сәгатькә кадәр.

Гражданнарга консультация бирәчәкләр: Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил, Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министрлыгы, Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы, "Мәрхәмәт-Милосердие" хатын-кызлар-депутатлар берләшмәсе, ТР Прокуратурасы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: