"Безнең ишегалды" республика программасы кысаларында шәһәр халкы белән очрашулар

2019 елның 19 августы, дүшәмбе

16 август көнне Татарстан Республикасы Дәүләт Советына депутатлыкка кандидатлар Баһаутдинов Фәнил Фиргать улы һәм Шәмсетдинов Раил Рафаэль улы Шәмсетдинов Тәтеш шәһәре халкы белән Көньяк урамы 7 һәм 3 нче йортлар; Мәктәп урамы 5, 3, 9 нчы йорт; Көньяк урамы 1 нче йорт һәм Свердлов урамы 142 нче йорт ишегалларын төзекләндерү планы буенча фикер алыштылар.

Очрашуда Тәтеш муниципаль районы башлыгы Рәмис Хатыйп улы Сафиуллов, район башлыгы урынбасары Евгений Гаврилович Курков, шәһәр оешмалары һәм учреждениеләре җитәкчеләре катнашты.

Халык балалар мәйданчыкларын газон белән урнаштырырга, яктырту урнаштырырга, коймалар ясарга, заманча тренажерлар һәм уен корылмалары белән җиһазландырырга сорый. Ишегаллары территориясендә шлагбаумнар урнаштырырга, бөтен периметр буенча видеокамералар, йортлар арасындагы фонарьлар урнаштырырга, подъезд янындагы юлларны ремонтларга, коймаларны яңартырга һ.б. тәкъдим итәләр.

5 ел дәвам итәчәк программа кысаларында бөтен республика буенча ишегалды территорияләрен төзекләндерү буенча масштаблы эш башкарылачак. Республика халкының мөрәҗәгатьләре, шулай ук халык белән даими очрашулар вакытында күтәрелгән мәсьәләләр сәбәп булды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: