90 яшьлек юбилей белән котлыйбыз!

2019 елның 21 августы, чәршәмбе

Бүген, 21 август көнне, Кадышева авылында яшәүче Сиденькова Евдокия Осиповна үзенең 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте. Евдокия Осиповна Тәтеш районы Киртәле авылында туа. Белеме - 4 сыйныф. 11 яшьтән 62 яшькә кадәр колхозда эшли. 1959 елда кияүгә чыга һәм Кадыш авылына күчеп килә. Ире белән дүрт бала тәрбияләп үстерәләр.

Юбиляр бу көнне район җитәкчелеге исеменнән котлаулар кабул итте. Евдокия Осиповнаны Татарстан Республикасы Тәтеш муниципаль районы башлыгы урынбасары Курков Евгений Гаврилович, Киртәле авыл җирлеге башлыгы Абмаева Анна Геннадьевна, “Бердәм Россия” партиясенең Тәтеш җирле бүлекчәсе башкарма секретаре Вериялова Ирина Владимировна, Киртәле урта мәктәбе директоры Поселкина Марина Николаевна котлады. Юбилярга Россия Федерациясе Президенты Владимир Владимирович Путинның, Тәтеш муниципаль районы башлыгы Рәмис Хатыйп улы Сафиулловның котлау хатлары, бүләкләр тапшырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: