25 июль - Хәрби-диңгез флоты көне

Хөрмәтле Тәтеш муниципаль районы халкы! Хөрмәтле хәрби диңгезчеләр һәм хәрби диңгез флоты ветераннары!

Сезне чын күңелдән Хәрби-диңгез флоты көне белән котлыйм!

2021 елда Россия флотына 325 ел тула. Хәрби-Диңгез Флоты көне-Россиянең диңгез даны турында хәтере, көчле дәүләт символы, аның оборона куәтенең нигезе. Бу көнне без илебезнең диңгез читләрен авыр шартларда саклаучыларны хөрмәтлибез. Хәрби диңгезчеләр һәрвакыт батырлык, фидакарьлек һәм Ватанына тугрылык үрнәге булып торалар.

Кайчандыр диңгез киңлекләрендә яки океан сулары тирәнлегендә хезмәт иткән, үзенең хәрби бурычын үтәгән, шулай ук хәзерге вакытта Ватанга хезмәт итүчеләрнең барлык туганнарын һәм якын чын күңелдән ВМФ көне белән котлыйм.

Барыгызга да нык сәламәтлек, иминлек, хезмәт казанышлары телим!

Тәтеш муниципаль районы башлыгы                                                                    Р.Х. Сафиуллов

Соңгы яңарту: 2021 елның 25 июле, 09:53

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: