«Тәтеш үзәк район хастаханәсе» хәбәр итә

2023 елның 17 гыйнвары, сишәмбе

Бәкедә коену кагыйдәләре.

Кыш буена бер тапкыр бәкегә чуму - организм өчен зур стресс. Шуңа күрә, әлбәттә, җылы кием, зур сөлге һәм термоста кайнар чәй алыгыз. Процедурадан соң җылы урынга эләгү өчен күлгә яки елгага машинада килү мөһим.

Сезгә башлык, термостан, сөлге һәм киемнәрдән тыш, купальник, шулай ук резин тапочкалар кирәк булачак, карда яланаяк басып тору бик салкын булачак, аяклар шунда ук "тончыгачак".

Бәкедә коену өчен каршылык

Күпчелек хроник һәм йогышлы авырулар моржевание өчен киртә булып тора. Әгәр сезнең сәламәтлегегездә шик бар икән, чукындыру алдыннан табиб белән киңәшләшү яхшырак. Менә бу авырулар ешрак каршы килә: Грипп һәм борынының ялкынлы авырулары, бугазы һәм колаклары Йөрәк һәм кан тамырлары авырулары, Нерв системасы авырулары, Шикәр диабеты, Күз авырулары, Туберкулез, бронхит һәм астма, Бөер авырулары,Цистит ,Биремнәрне үзләштерү, ЖКТ авырулары,Тире авырулары

Коену кагыйдәләре

Баскычлар белән җиһазландырылган махсус бәкеләрдә медиклар һәм коткаручылар күзәтүе астында гына коенырга мөмкин. Чукындыру алдыннан җиңел разминка ясагыз, мәсәлән, бераз йөгерергә мөмкин. Коену алдыннан теләсә нинди симез крем яки зәйтүн мае белән тәнне яхшылап кисәргә кирәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: