Татар теле һәм әдәбияты укытучыларының район семинары

2024 елның 23 апреле, сишәмбе

23 апрельдә Алаберда урта гомуми белем бирү мәктәбендә "Туган телне өйрәнү һәм үстерү - милли мәдәниятне саклау гарантиясе"темасына татар теле һәм әдәбияты укытучыларының район семинары узды.

Татар теле һәм әдәбияты укытучылары Гарифуллина Л.Р. һәм Заһидуллина А. Г. ачык дәресләр, «Поэзияң, Тукай, дәүәм итәй»әдәби марафоны үткәрделәр, анда 1-11 сыйныф укучылары һәм «Салават күпере» театр студиясенең «Жырлап үткән җәй» спектакле катнашты.

Семинар ахырында түгәрәк өстәлдә, кире элемтә алу максатыннан, семинарда катнашучылар алынган мәгълүматның актуальлеген, файдалылыгын һәм яңалыгын билгеләп үттеләр.  Семинар укыту процессында мәктәп укучыларында рухи-әхлакый кыйммәтләр формалаштыруга ярдәм итүче педагогларның югары дәрәҗәдәге методик активлыгын күрсәтте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: