Тәтеш шәһәренең "Әкият" балалар бакчасы хәбәр итә

2024 елның 5 октябре, шимбә

Бүген күркәм традиция буенча зурлар,мәктәпкәәзерлек һәм логопедия төркеме балалары "ОзынАлан" ДКПЗ на мавыктыргыч һәм бик файдалыбулган экскурсиядә булдылар.

Биоресурслар буенча дәүләт комитеты хезмәткәрләре Савельев Е. Н., Китаев В. И., Кириллов С. А. безне бик кунакчыл каршыалдылар. Алар балаларны көзге урманга, карагай аллеясына һәм Таш аланга алып бардылар. Экскурсиядә балалар матурлыкка сокланып кынакалмадылар, ә табигатьнең көз көне үзгәрүе һәмтабигатьтә куркынычсызлык кагыйдәләретурындагы белемнәрен дә ныгыттылар.  Көзгеурманга экскурсия танып-белү дәресе генә түгел, шулай ук  яхшылык һәм дуслык дәресе дә булды. Биоресурслар буенча дәүләт комитеты хезмәткәрләре белән бергә «Тәтеш урманчылыгы» ДКУ кишәрлек урманчысы Габдрахманов Р. Т. берлектә балалар Озын Алан тыюлыгында наратүсентеләре утыртып республика табигатьне саклаубуенча “Урманны саклыйк" акциясендәкатнаштылар.

Шулай ук балалар бүген, 4 октябрьдә, Бөтендөньяхайваннарны яклау көне билгеләп үтелүенбелделәр. Өлкәннәр белән бергә алар махсусазыкны кыргый хайваннар (куян, кыр кәҗәсе, төлке, поши) өчен җимлекләргә салдылар. Сергей Анатольевич һәм Евгений Николаевич балаларга ни өчен кыргый хайваннарны ашатырга кирәк икәнен, нинди хайваннар нинди тәм-томнар яратуытурында сөйләделәр.Балалар бик рәхәтләнеп тоз, печән салдылар

Мондый игелекле эштә катнашырга һәркемшатланып риза иде. Бүген экскурсиядәкатнашучыларның һәрберсе  сәяхәт турындагыякты истәлекләр һәм аерым йөрәк җылысы беләнөенә кайтып китте.

«Әкият " балалар бакчасы коллективы «Тәтеш АТП "ҖЧҖ,"  ДКУ «Тәтеш урманчылыгы», ОзынАлан Биоресурслар буенча дәүләт комитеты хезмәткәрләренә экскурсия оештыруда һәмүткәрүдә ярдәм иткән өчен рәхмәт белдерә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: