Мәдәният яңалыклары

2024 елның 23 октябре, чәршәмбе

23 октябрь Кошки-Новотимбай авылында бөек чуаш мәгърифәтчесе Иван Яковлевич Яковлевны искә алу көненә багышланган «Ул чуаш халкын данлады» дигән тантаналы митингы булып узды. Биредә «Кошки-Новотимбай төп гомуми белем бирү мәктәбе» МББУ укучылары һәм укытучылары, «Татарстан Республикасы Тәтеш муниципаль районы чуашларның милли-мәдәни автономиясе» ХББ Рәисе Володар Тимофеев, мәдәният хезмәткәрләре, авыл халкы катнаштылар.

Митинг барышында И.Я. Яковлев исемендәге музей мөдире Алексей Пыркин һәм чыгыш ясаучылар патриарх истәлеген саклауның мөһимлеге турында сөйләделәр, мәгърифәтче тормышы турында сөйләделәр, аның казанышларын санап үттеләр. Бөек мәгърифәтчене бер минут тынлык белән искә алдылар һәм бюстка чәчәкләр салдылар. Чара кысаларында катнашучылар авыл үзәгендәге часовняда булдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: