Тәтеш шәһәренең кадетлар интернат-мәктәбендә экология дәресе

2017 елның 4 марты, шимбә

2017 елның 2 мартында Татарстан Республикасы юстиция Министры Л.Ю. Глухова Татарстан Республикасында экология һәм иҗтимагый киңлекләр елы кысаларында Тәтеш шәһәрендәге кадетлар мәктәп-интернатында узган экология дәресендә чыгыш ясады.

Традицияләргә бай булган Тәтеш кадетлар мәктәп-интернатында Л.Ю. Глухова район Башлыгы Р.Х. Сафиуллов белән берлектә экспозицияләрен экскурсовод сөйләп-аңлатып барган музейда да булды.

Биология буенча "Чүп-чарга – юк!" дип аталган экология дәресендә министр экологиянең тормыштагы роле һәм әйләнә-тирә мохитне саклау кирәклеге турында сөйләде.

Л.Ю. Глухова Татарстанда мәктәп, гимназияләр укучылары өчен ясалган "Мәктәп экопатруле" уникаль мобиль кушымта турында да әйтеп китте.

Система чүп-чарны санкцияләнмәгән ташлау урыннары турында һәм җирлек рельефына сәнәгать һәм көнкүреш калдыклары ташланган урыннар турында мәгълүматлар урнаштыру мөмкинлеген бирә. Шулай итеп һәр укучы сулыкларны һәм республикабызны чүп-чардан саклауга үз өлешен кертә алачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: