Якташыбыз, Юрий Лабутин хәрби бурычын үтәгәндә Украинада һәлак булды

2022 елның 8 апреле, җомга

Якташыбыз, Юрий Лабутин сугыш биремен үтәп Украинада һәлак булды.
Чәршәмбе көнне, 6 апрельдә, Украинада взвод командиры урынбасары - сержант Юрий Владимирович Лабутинның вафат булуы билгеле булды.
— Илебез өчен авыр, җаваплы чорда ул кешеләрнең тыныч тормышын, Россиянең милли иминлеген саклауга басты. Гомеренең соңгы минутына кадәр антка, хәрби бурычка, Ватанга һәм үз халкына хезмәт итүгә тугры булган.
Сержант Юрий Лабутин Тәтештә туып-үскән. Тәтеш шәһәренең 1 нче урта мәктәбендә укый, Тәтеш авыл хуҗалыгы техникумын тәмамлаганнан соң, 2006 елда хәрби хезмәткә алына, аннары миномет исәпләү командиры вазифасында контракт буенча хезмәт итә. 2009 елдан 2015 елга кадәр запаста булган. 2015 елның апрелендә контракт буенча хәрби хезмәткә алына, Таҗикстан Республикасы территориясендә минометның өлкән наводчикы вазыйфасында хезмәт итә. 2020 елдан хәрби хезмәт уза, идарә батареясында взвод командиры урынбасары вазыйфасында 55546 кеше. 6 апрельдә Украинада хәрби заданиене үтәгәндә һәлак була.
Юрийны берни белән дә кайтарып булмый, әмма аның истәлеге мәңгелек булачак!
Аның үрнәгендә без яшь буынны тәрбияләячәкбез. Туганнарыгыз һәм якыннарыгызның тирән кайгысын уртаклашабыз!
Якын арада Тәтеш шәһәрендә сержант Юрий Лабутин белән барлык хәрби почетлар белән хушлашу тантанасы узачак. Юрийга 33 яшь иде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: