«Дус сыйныф серләре» конкурсы

2023 елның 19 гыйнвары, пәнҗешәмбе

2023 елның 18 гыйнварында район мәдәният йортында «Дус сыйныфы серләре» республика ата-аналар комитетлары конкурсының муниципаль этабы узды.

Конкурсның максаты-мәктәп укучыларын тәрбияләү мәсьәләләрендә Тәтеш муниципаль районы мәгариф оешмалары һәм ата-аналар комитетларының үзара хезмәттәшлегенең иң яхшы тәҗрибәләрен ачыклау һәм популярлаштыру.

Конкурсның муниципаль этабында 4 мәгариф оешмасыннан 4 ата аналар комитеты катнашты.

Ата-аналар комитетлары 5 сынауда көч сынаштылар:

​​​​​​​1. «Безнең күңелле дус сыйныф» визит карточкасы ​​​​​​​

​​​​​​​2. «Дус сыйныф серләре» күргәзмәсе

3.«Педагог һәм остаз – укырга һәм өйрәнергә» иҗади номер

​​​​​​​4. «Халык мәдәнияте һәм традицияләре» проектын яклау

5.  Класс интернет ресурсын тәкъдим итү.

Конкурс нәтиҗәләре буенча урыннар түбәндәгечә бүленде:

I урын - П. С. Ханжин исемендәге Тәтеш 1 нче урта мәктәбенең 7 «А» класс ата-аналар комитеты, сыйныф җитәкчесе Мөхәммәтшина Лилия Гомәр кызы;

II урын – Тәтеш татар мәктәбенең 8 класс ата-аналар комитеты, сыйныф җитәкчесе Сәгыйрова Гөлзәр Нариман кызы;

III урын – Богдашкино төп гомуми белем бирү мәктәбе ата-аналар комитеты, директор урынбасары Торгашова Алена Николай кызы, сыйныф җитәкчесе Тугушева Рузалия Ильяс кызы;

III урын - Тәтеш 2 нче урта мәктәбенең 6 «А» сыйныфы ата-аналар комитеты, сыйныф җитәкчесе Хатыйпова Дилбәр Гыйльман кызы.

Ата-аналар комитеты барлык уртак эшләрне оештыру, иҗат итү һәм оештыру үзәге булып тора. Барлык ата-аналарга да конкурста актив катнашулары өчен рәхмәт белдерәбез, мәшгульлек булуга карамастан, вакыт табып һәм үз сыйныфларын, мәктәпләрен лаеклы тәкъдим иттеләр!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: