Тәтеш районы мәгариф хезмәткәрләренең XX хисап-сайлау профсоюз конференциясе

2024 елның 29 марты, җомга

2024 елның 28 мартында 1 нче Тәтеш урта мәктәбендә Гомумроссия мәгариф профсоюзы Тәтеш территориаль оешмасының Татарстан мәгариф хезмәткәрләре профсоюз оешмасы җитәкчесе Ирина Николаевна Проценко, Тәтеш районы башлыгы урынбасары Евгений Гаврилович Курков, Тәтеш районы Башкарма комитетының мәгариф бүлеге башлыгы Гөлнара Феридовна Кирилина катнашында 20 нче хисап-сайлау профсоюз конференциясе узды. Конференциядә шулай ук Буа һәм Кама Тамагы районнары территориаль оешмалары рәисләре, Тәтеш районы мәгариф учреждениеләре җитәкчеләре һәм делегатлары катнашты.

Конференция барышында оешманың профсоюз эшенә отчет бирелде, профсоюз оешмасының яңа Советын сайлаулар узды, аның составына районның мәгариф учреждениеләреннән делегатлар керде.

Конференциядә Бөтенроссия мәгариф профсоюзының Тәтеш территориаль оешмасы рәисе, район мәгариф бүлеге методисты Марага Наталья Федоровна сайланды.

31 ел Тәтеш территориаль профсоюз оешмасын Людмила Алексеевна Андреева җитәкләде.

Озак еллар намуслы хезмәте өчен Людмила Алексеевна Татарстан Республикасы Профсоюзлар федерациясенең «Профсоюз хәрәкәте ветераны» күкрәк билгесе, Гомумроссия мәгариф профсоюзының Татарстан республика оешмасы Рәхмәте, Тәтеш районы Башлыгының Рәхмәте, мәгариф бүлегенең рәхмәте белән бүләкләнде.

Күпьеллык намуслы хезмәте һәм район мәгариф хезмәткәрләренең профсоюз хәрәкәте үсешенә зур өлеш керткәне өчен Людмила Андреевка рәхмәт белдерәбез.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: